motoryzacja Wiadomości Branżowe

Volvo S60 deklasuje rywali w testach zderzeniowych IIHS

Amerykański instytut bezpieczeństwa IIHS (Insurance Institute for Highway Safety) przeprowadził nowe testy zderzeń czołowych kluczowych samochodów z segmentu D. W testach wzięło udział m.in. Volvo S60, które nie tylko zwyciężyło w

Amerykański instytut bezpieczeństwa IIHS (Insurance Institute for Highway Safety) przeprowadził nowe testy zderzeń czołowych kluczowych samochodów z segmentu D. W testach wzięło udział m.in. Volvo S60, które nie tylko zwyciężyło w zestawieniu sumarycznym, ale również wygrało w prawie wszystkich kategoriach, tym samym deklasując niemieckich rywali.  

Nowe testy IIHS różni od Euro NCAP rodzaj uderzenia. W teście przeprowadzonym przez amerykański instytut auto uderza w sztywną barierę  z prędkością 64 km/h, tylko ?  przodu samochodu. Z kolei w Euro NCAP 40% przodu auta uderza w barierę odkształcalną. Ta 15-procentowa różnica diametralnie wpływa na wyniki testów zderzeniowych.

W nowym teście IIHS, tylko Volvo S60 oraz Acura TL, niedostępna na polskim  rynku zostały dobrze ocenione  i otrzymały najwyższy wynik pod kątem zachowania jednolitej struktury auta. To przełożyło się również na zestawienie sumaryczne, w którym Volvo otrzymało najlepszą notę ? ?Good?.

Niemieccy konkurenci Volvo nie wypadli już tak dobrze. Zarówno Audi A4, jak i Mercedes klasy C nie zaliczyły testu, co oznacza, że nie zapewniają odpowiedniej ochrony dla kierowcy i pasażerów. Oba modele otrzymały notę ? ?Poor?. Nieco lepiej wypadło BMW serii 3, które zapewnia marginalną ochronę osób znajdujących się w środku auta. Całkowita nota tego samochodu to ? ?Marginal?.

Wyniki nowych testów IIHS potwierdziły, że nasze auta świetnie wypadają zarówno w standardowych testach Euro NCAP, jak i w każdy innych próbach zderzeniowych. To kolejny dowód na to, że samochody Volvo zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa ? powiedział Mariusz Nycz, Dyrektor Marketingu i PR w Volvo Auto Polska.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy