motoryzacja Wiadomości Branżowe

Volvo partnerem Volvo Gdynia Sailing Days

Autoryzowany Dealer Volvo, firma Drywa została oficjalnym partnerem prawie dwutygodniowego cyklu eventów żeglarskich ? Volvo Gdynia Sailing Days. W ramach niego zostaną rozegrane m.in. regaty o Puchar Prezydenta Miasta Gdyni oraz Mistrzostwa

Autoryzowany Dealer Volvo, firma Drywa została oficjalnym partnerem prawie dwutygodniowego cyklu eventów żeglarskich ? Volvo Gdynia Sailing Days. W ramach niego zostaną rozegrane m.in. regaty o Puchar Prezydenta Miasta Gdyni oraz Mistrzostwa Polski w Match Racingu. Na zakończenie zaplanowano także niespodziankę dla fanów motoryzacji ? prezentację nowego Volvo V40.

Organizatorem cyklu wydarzeń z serii Volvo Gdynia Sailing Days jest miasto Gdynia. Od 27 czerwca do 8 lipca zostanie rozegranych 5 różnych wyścigów morskich. Całość rozpoczęły regaty o Puchar Prezydenta Miasta Gdyni w klasach olimpijskich i przygotowawczych – 470, 420, 29er, Europa, Laser, Laser Radial, Laser 4.7. Kolejnym wydarzeniem będą Dni High Performance w ramach których odbędzie się EUROSAF Freestyle Sailing Event. Na drugi tydzień regat zaplanowano wyścigi w klasie Star zaliczające się do Mistrzostw Półkuli Wschodniej, Mistrzostwa Polski w Match Racingu oraz zawody w klasie Optimist o Puchar Trenerów.

Wyścigom będą towarzyszyły także dodatkowe atrakcje. Przez 12 dni będzie działać miasteczko Volvo zlokalizowane na terenie Mariny, a 30 czerwca i 1 lipca na plaży miejskiej będą odbywać się gry i zabawy dla dzieci i dorosłych. Jednak najciekawsze aktywności zaplanowano na zakończenie regat. 8 lipca będzie można spotkać ekipę polskich żeglarzy, którzy będę reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, oraz po raz pierwszy na Pomorzu zobaczyć nowe Volvo V40. Auto będzie można obejrzeć w miasteczku Volvo mieszczącym się na gdyńskiej marinie już od 10 rano.

Nowy hatchback Volvo swoją światową premierę miał 6 marca podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Auto jest zupełnie nowym 5-miejscowym i 5-drzwiowym prestiżowym hatchbackiem, który łączy w sobie cechy samochodu kompaktowego z zaletami i wyposażeniem dużego auta.  Swoją linią stylistyczną nowy model nawiązuję do kultowego Volvo P1800ES. To również pierwsze auto na świecie wyposażone w poduszkę powietrzną chroniącą pieszego.

To nie pierwszy rok gdy angażujemy się w promocję żeglarstwa w Polsce. W zeszłym roku wspieraliśmy Targi Wiatr i Woda, dlatego tym bardziej cieszy nas, że w tym roku zostaliśmy partnerem takiego wydarzenia ? powiedział Piotr Wejman, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Drywa Sp. z o.o.

Oficjalny program i cały harmonogram wydarzenia można pobrać z poniższej strony – http://www.gdyniasailingdays.org/

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy