Wiadomości Branżowe

Siłacz, który poradzi sobie z każdym wjazdem. FAAC prezentuje szlabany z serii 614

Przy projektowaniu wjazdu na teren zakładu produkcyjnego, centrum logistycznego bądź parkingu podziemnego, nierzadko potrzebne są rozwiązania umożliwiające sprawny ruch pojazdów o dużych gabarytach lub przystosowane do nietypowych warunków zabudowy. Zdolność do szybkiej i intensywnej pracy, także w przypadku problematycznych wjazdów, to cecha charakteryzująca jedno z najpopularniejszych

Przy projektowaniu wjazdu na teren zakładu produkcyjnego, centrum logistycznego bądź parkingu podziemnego, nierzadko potrzebne są rozwiązania umożliwiające sprawny ruch pojazdów o dużych gabarytach lub przystosowane do nietypowych warunków zabudowy. Zdolność do szybkiej i intensywnej pracy, także w przypadku problematycznych wjazdów, to cecha charakteryzująca jedno z najpopularniejszych rozwiązań marki FAAC ? niezawodny szlaban elektromechaniczny z serii 614.

Szlabany elektromechaniczne z serii 614 to urządzenia, które nadają się zarówno do pracy średnio-intensywnej (modele z zasilaniem 230 V), jak i intensywnej (modele 24 V). Dzięki komponentom elektrycznym wysokiej jakości oraz precyzyjnej konstrukcji przekładni zębatych, w szlabanie udało się uzyskać wysoki maksymalny moment obrotowy (100 Nm), co pozwala na sprawną pracę nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Zarządca parkingu może w łatwy sposób kontrolować parametry pracy urządzenia za pomocą nowoczesnej centrali sterującej 615BPR. Moduł elektroniczny zainstalowany na płytce centrali bezpośrednio kontroluje siłę ciągu szlabanu, dzięki czemu urządzenie zapewnia nie tylko wysoką sprawność działania, ale też bezpieczeństwo użytkowania.

Bardzo dobre parametry techniczne przekładają się na wysoką funkcjonalność urządzeń, pozwalając tym samym na ich szerokie zastosowanie ? także w przypadku wymagających uwarunkowań projektowych. Szlabany 614 nadają się do obsługi bardzo szerokich wjazdów, w przypadku których nie ma możliwości skorzystania z dwóch oddzielnych urządzeń. Szlaban w wariancie 230 V otwiera ramię o długości 5 metrów w czasie zaledwie 4 sekund, będąc w stanie wykonać w ciągu godziny 225 cykli otwarcia i zamknięcia. Model zasilany napięciem 24 V podnosi ramię o maksymalnej długości 4 metrów w czasie 3 sekund, i dzięki sprawności wynoszącej 100%, w ciągu godziny jest w stanie wykonać aż 450 cykli.

Modułowa konstrukcja szlabanów 614 pozwala na zainstalowanie całego szeregu komponentów dodatkowych w postaci zdalnego sterowania, zwiększającej bezpieczeństwo sygnalizacji światłami LED, czy wymienialnych ramion. Urządzenia da się wyposażyć m.in. w ramiona prostokątne lub owalne z serii ?S?, fartuch pod ramię, stałe lub ruchome podpory, a także zestaw łamania ramienia, który umożliwia zastosowanie szlabanu wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ograniczoną wysokością wjazdu ? np. na parkingach podziemnych.

A to już wiesz?  Skoda zgarnia prawie wszystko

Charakterystyka techniczna

Zasilanie: 230 V lub 24 V
Pobór mocy: 250 W
Rodzaj ramienia:
prostokątne lub owalne
Maksymalna długość ramienia:
5 metrów (230 V) lub 4 metry (24 V)
Czas otwarcia: 4 sekundy (230 V) lub 3 sekundy (24 V)
Maksymalna ilość cykli na godzinę: 225 (230 V) lub 450 (24 V)
Zakres temperatur pracy: -20°C ÷ +50°C
Stopień ochrony: IP 44
Wymiary (dł. x sz. x wys): 210 x 360 x 1085 mm
Ciężar: 63 kg

Cena kompletnego zestawu z ramieniem prostokątnym 5 m: 3.766,00 zł netto


dostarczył infoWire.pl

Źródło FAAC. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy