Wiadomości Branżowe

Rekord Europy celem Grzegorza Staszewskiego

Teaser

Wspierany przez Castrol EDGE Grzegorz Staszewski rozpoczyna sezon 1 czerwca startem w imprezie Power Fest w czeskim Trencinie. Jego samochód ? znana z ubiegłych lat Corvette VTG ? został mocno przebudowany i odchudzony. Wszystko po to, by na ? mili zejść poniżej bariery 8 sekund.

Występ w Czechach będzie przez kierowcę Corvette tratowany treningowo przed bodaj najważniejszym startem w sezonie 2013 ? imprezą Speed Days na lotnisku Alkersleben w Niemczech, która odbędzie się w dniach 7-9 czerwca. Staszewski od lat liczy się w stawce zawodników walczących o prestiżowy tytuł King of Germany i w tym roku będzie bronił trofeum zdobytego w sezonie 2012.

“Nasz samochód został mocno przebudowany, np. zmieniliśmy elementy poszycia na wykonane z kevlaru, co powinno pozwolić na uzyskanie czasu poniżej 8 sekund na dystansie ? mili. Wiemy jednak, że najgroźniejsi rywale, w tym Niemiec Micha Vogt, także nie próżnowali. Walka na pewno będzie bardzo zacięta, ale wierzę, że uda mi się powtórzyć sukces z ubiegłego roku, a ‘przy okazji’ poprawić rekord życiowy” ? mówi Grzegorz Staszewski.

Kolejny start będzie pierwszym pokazem możliwości odchudzonej Corvette w naszym kraju. Auto pojawi się 16 czerwca w Olsztynie na Moto Pikniku na lotnisku w Dajtkach. Ta impreza co roku przyciąga tłumy fanów wyścigów równoległych. Następne występy Staszewskiego są zaplanowane na 22 czerwca (Mistrzostwa Europy Wschodniej w Grodnie, na Białorusi) i 21 lipca (Mistrzostwa Ukrainy, Winnica). Zawody na Ukrainie zapowiadają się niezwykle emocjonująco, bo Corvette zmierzy się wówczas z najszybszym samochodem z napędem na cztery koła w Europie (Nissan Skyline R32 GT-R). W sierpniu i wrześniu znów będzie można podziwiać najszybsze nad Wisłą auto w Polsce ? 24.08 w Płocku na imprezie Night Power i podczas targów Inter Cars (3-4 września w Warszawie).

Moc doładowanego silnika Corvette VTG sięga 1500 KM. Dzięki temu auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w mniej niż 2 s, a 200 km/h osiąga po następnych ok. 2 s. W silniku Corvette jest olej Castrol TWS Motorsport 10W-60, w skrzyni biegów ? Castrol Transmax Z, a w mostach ? Castrol Syntrax Limited Slip 75W-140.

 

Źródło BP Europa SE, Oddział w Polsce. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #castrol   #castrol gtx   #castrol motor oil   #GTX   #ndash   #oraz   #pewex   #pocz   #roku   #tak   #wprost