motoryzacja Wiadomości Branżowe

Ponad milion kierowców z szybami NordGlass w Polsce

Największy producent szyb samochodowych w Polsce oraz właściciel ogólnopolskiej sieci napraw i sprzedaży umacnia swoją pozycję na krajowym rynku. Tylko w ciągu ostatnich 4 lat ponad 1 milion kierowców w Polsce zostało

Największy producent szyb samochodowych w Polsce oraz właściciel ogólnopolskiej sieci napraw i sprzedaży umacnia swoją pozycję na krajowym rynku. Tylko w ciągu ostatnich 4 lat ponad 1 milion kierowców w Polsce zostało posiadaczami szyb wyprodukowanych przez NordGlass.

Grupa NordGlass produkuje rocznie 1 mln szyb w dwóch zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Koszalinie i Słupsku. Ponad 70% sprzedaży kierowana jest na eksport. Szyby NordGlass można kupić niemal w całej Europie, a także w Afryce, Azji, Ameryce Południowej oraz od niedawna w Stanach Zjednoczonych. W ciągu ostatnich 5 lat firma rośnie średnio o 20% każdego roku. Mimo silnej koncentracji na rynkach zagranicznych, NordGlass stale umacnia swoją pozycję w Polsce. Jako lider rynku serwisowania i wymiany szyb posiada 37 firmowych punktów na terenie całego kraju oraz współpracuje z 80 punktami partnerskimi.

Statystycznie prawie co 20 samochód w Polsce jeździ z szybą NordGlass. Cieszy nas, że nasza marka zdobyła tak wielkie zaufanie wśród kierowców, gdyż nie można sobie wyobrazić lepszej rekomendacji dla naszych usług – mówi Grzegorz Łajca, prezes zarządu NordGlass – Aby zaspokoić stale rosnący popyt na nasze produkty, zwiększyliśmy niedawno moce produkcyjne Nordglass do 1,3 mln szyb rocznie. W najbliższym czasie zamierzamy także dalej rozwijać sieć serwisów wymiany i naprawy szyb oraz naszą sieć franczyzową.

Rynek szyb stale się rozwija. Mimo, że sprzedaż nowych aut od paru lat notuje spadki to z roku na rok liczba samochodów w Polsce rośnie. Według GUS w 2010 r. po polskich drogach jeździło ich ponad 23 mln. NordGlass z asortymentem obejmującym ok. 1200 modeli szyb jest w stanie zaspokoić zapotrzebowanie rynku na wymianę i naprawę szyb w autach osobowych jak i ciężarowych. Według publikowanych w zeszłym miesiącu badań SMG/KRC 26% kierowców przyznaje, że jeździ w uszkodzoną szybą ryzykując bezpieczeństwo jazdy na drodze oraz negatywne konsekwencje związane z ewentualnym zatrzymaniem przez Policję. W przypadku kontroli drogowej, uszkodzona szyba czołowa może być powodem odebrania dowodu rejestracyjnego a kierowca może być ukarany mandatem w wysokości nawet 500 zł.

 ****

Polska Grupa NordGlass to wiodący europejski producent szyb samochodowych dla rynku wtórnego. Do jej działalności należy wytwarzanie szyb czołowych, dystrybucja, a także świadczenie usług związanych z ich wymianą i naprawą. Grupa NordGlass istnieje na rynku od ponad 20 lat. Rocznie z usług jej sieci serwisowej w Polsce korzysta ponad 100 tys. klientów.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy