LIFESTYLE motoryzacja

Polska premiera włoskiego motocykla Malaguti Dune X 125

Firma 4cv Moto wprowadza do swojej oferty nowy model Malaguti - Dune X 125. To następca najpopularniejszego w 2019 modelu tej klasy, Dune 125 ze wzmocnionym zawieszeniem terenowym, który tak samo jak swój poprzednik nie wymaga uprawnień na

Data publikacji: 2020-02-24
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Polska premiera włoskiego motocykla Malaguti Dune X 125
Kategoria: LIFESTYLE, Motoryzacja

Firma 4cv Moto wprowadza do swojej oferty nowy model Malaguti – Dune X 125. To następca najpopularniejszego w 2019 modelu tej klasy, Dune 125 ze wzmocnionym zawieszeniem terenowym, który tak samo jak swój poprzednik nie wymaga uprawnień na motocykl.

Polska premiera włoskiego motocykla Malaguti Dune X 125 LIFESTYLE, Motoryzacja - Firma 4cv Moto wprowadza do swojej oferty nowy model Malaguti - Dune X 125. To następca najpopularniejszego w 2019 modelu tej klasy, Dune 125 ze wzmocnionym zawieszeniem terenowym, który tak samo jak swój poprzednik nie wymaga uprawnień na motocykl.

Według najnowszego Raportu Branży Motoryzacyjnej na koniec 2018 roku w Polsce było zarejestrowanych 891 tys. jednośladów, a Polacy najczęściej mogą pochwalić się tymi liczącymi od 11 do 20 lat. Na drugim miejscu pod względem częstotliwości występowania, z 34-procentowym udziałem, znalazły się motocykle ponad 20-letnie. Okazuje się też, że od 2015 roku bardzo dynamicznie rozwija się rynek pojazdów z silnikiem 125cm³. Obecnie jest to ponad połowa sprzedaży motocykli w Polsce.

 

52% rynku motocyklowego rejestrowanych w 2019 roku jednośladów to 125, a liczba ta rośnie niezwykle szybko. Biorąc pod uwagę fakt, że statystycznie użytkownicy motocykli kupują swoje pojazdy na przynajmniej kilka lat, zdecydowanie warto zainteresować się markowym sprzętem oraz modelami z kategorii premium, takimi jak właśnie Malaguti. W zeszłym roku model Dune 125 cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem kupujących, którzy docenili nie tylko jego wygląd i komfort jazdy, ale przede wszystkim parametry – mówi Sylwester Piwowar z Rider Store.

 

Malaguti Dune X 125 nie wymaga posiadania prawa jazdy kategorii A – wystarczy, że posiadacz prawa jazdy kategorii B będzie mógł udokumentować swoje 3-letnie doświadczenie w prowadzeniu pojazdów. Motocykl zaskakuje nie tylko designem, ale i mocnym jednocylindrowym, czterosuwowym silnikiem wtryskowym chłodzonym cieczą o pojemności 125 cm³, który osiąga moc maksymalną do 11 kW i na 100 km pali jedynie 2,8 litra benzyny. Ten mały i lekki turystyk powstał z myślą o wszystkich tych, którzy poszukują najlepszych rozwiązań i chcą sprawnie poruszać się tak w mieście, jak i po trudnym i wymagającym terenie. 

A to już wiesz?  10 ciekawych faktów na temat Lexusa RX L

 

Za jego zatrzymywanie odpowiada układ hamulcowy z systemem CBS oparty na dwóch tarczach hamulcowych. Przednie 21 calowe koło, większe niż w poprzednim modelu, w połączeniu z tylnym amortyzatorem typu monoshock zapewnią komfortowe podróżowanie praktycznie po każdej powierzchni.

 

Patrząc na prognozy rozwoju rynku wyraźnie widać, że motocykle tego typu cieszą się  coraz większym zainteresowaniem. Malaguti Dune X 125 jest idealną propozycją dla wszystkich, którzy chcąc uniknąć korków w mieście marzą o tym by przesiąść się na motocykl, ale nie chcą albo nie mają czasu zrobić prawa jazdy kategorii A. 

 

Pojazd jest dostępny w sklepie stacjonarnym Rider Store, gdzie również znajduje się serwis motocyklowy przy ulicy Wrocławskiej 6 w Warszawie oraz na stronie dystrybutora, firmy 4CV MOTO: https://4cvmoto.pl/malaguti/

 

Dodatkowo 4-6 marca model Malaguti Dune 125x pojawi się podczas Motorcycleshow 2020 w PTAK Warsaw Expo.

 

SPECYFIKACJA Malaguti Dune 125x:

Klasa CC: 125cc
Typ silnika: 1 cylinder, 4-suwowy, chłodzony wodą
Pojemności silnika: 125 cm³
Maksymalna moc: 11 kW przy 10 750 obr./min
Zapłon: Elektroniczny
Hamulce: Tarczowe
Masa własna pojazdu gotowego do jazdy: 136 kg
Długość: 2 180 mm
Szerokość: 795 mm
Wysokość: 1445 mm
Wysokość siedziska 820 mm
Zużycie paliwa: 2,8 l/100 km
Emisje:  63 g/km

Cena : 15 500 złotych

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Polska premiera włoskiego motocykla Malaguti Dune X 125 LIFESTYLE, Motoryzacja - Firma 4cv Moto wprowadza do swojej oferty nowy model Malaguti - Dune X 125. To następca najpopularniejszego w 2019 modelu tej klasy, Dune 125 ze wzmocnionym zawieszeniem terenowym, który tak samo jak swój poprzednik nie wymaga uprawnień na motocykl.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Motoryzacja

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy