Wiadomości Branżowe

Nowe funkcje w wideorejstratorach Mio

Nowe funkcje w wideorejstratorach Mio
Marka Mio udostępniła użytkownikom wideorejestratorów MiVue z serii 500 nową aktualizację. Posiadacze urządzeń wyposażonych w moduł GPS i bazę fotoradarów będą mogli m.in. sami dodawać miejsca pomiaru prędkości. Dzięki nowej aktualizacji użytkownicy urządzeń MiVue 538 Deluxe i 658 Touch będą uzupełniać dostępną bazę fotoradarów o własne miejsca pomiaru prędkości. W ten sposób oznaczą punkty, w których najczęściej instaluje się fotoradary przenośne, a także lokalizacje nowych stacjonarnych urządzeń tego typu.Procedura dodawania lokalizacji fotoradarów jest bardzo prosta i dostępna z poziomu głównego ekranu urządzenia. W modelu 538 Deluxe wystarczy wcisnąć desygnowany do tej funkcji drugi od lewej przycisk na panelu sterowania urządzenia. W przypadku modelu dotykowego, po zainstalowaniu aktualizacji na ekranie będzie dostępna ikona dodawania punktu pomiaru prędkości. Wystarczy jej dotknąć w miejscu punktu kontroli albo w jego pobliżu.Nową aktualizację zintegrowano z bazą fotoradarów z końca czerwca bieżącego roku, a na stronie serwisowej dostępna jest też aktualizacja bazy datowana na koniec

Marka Mio udostępniła użytkownikom wideorejestratorów MiVue z serii 500 nową aktualizację. Posiadacze urządzeń wyposażonych w moduł GPS i bazę fotoradarów będą mogli m.in. sami dodawać miejsca pomiaru prędkości.

Dzięki nowej aktualizacji użytkownicy urządzeń MiVue 538 Deluxe i 658 Touch będą uzupełniać dostępną bazę fotoradarów o własne miejsca pomiaru prędkości. W ten sposób oznaczą punkty, w których najczęściej instaluje się fotoradary przenośne, a także lokalizacje nowych stacjonarnych urządzeń tego typu.

Procedura dodawania lokalizacji fotoradarów jest bardzo prosta i dostępna z poziomu głównego ekranu urządzenia. W modelu 538 Deluxe wystarczy wcisnąć desygnowany do tej funkcji drugi od lewej przycisk na panelu sterowania urządzenia. W przypadku modelu dotykowego, po zainstalowaniu aktualizacji na ekranie będzie dostępna ikona dodawania punktu pomiaru prędkości. Wystarczy jej dotknąć w miejscu punktu kontroli albo w jego pobliżu.

Nową aktualizację zintegrowano z bazą fotoradarów z końca czerwca bieżącego roku, a na stronie serwisowej dostępna jest też aktualizacja bazy datowana na koniec lipca 2014. Łącznie dla Polski dodano ponad 300 nowych lokalizacji fotoradarów.

Pełna kontrola prędkości

Wszystkie modele z modułem GPS, czyli MiVue 518, 538, 538 Deluxe, a także 568 Touch otrzymały nową funkcję tempomatu. W wideorejestratorach Mio, podobnie jak w przypadku tego typu rozwiązań wbudowanych w samochody, tempomat pomaga kierowcy w zachowaniu ustalonej wcześniej prędkości. Po wprowadzaniu w menu odpowiedniej szybkości, której nie należy przekroczyć, urządzenie będzie ostrzegało za pomocą sygnału dźwiękowego o zbliżaniu się do ustalonego limitu. Dzięki temu kierowcy nie muszą się obawiać, że niepostrzeżenie przekroczą ograniczenie prędkości.

Dzięki aktualizacji poprawiła się również głośność ostrzeżeń o zbliżaniu się do fotoradarów. Komunikaty są teraz lepiej słyszalne przez kierowcę ? nie zagłusza ich pracujący silnik.  

Zdjęcia także zlokalizowane

Najnowsza aktualizacja oprogramowania pozwala wszystkim modelom MiVue z serii 500 wyposażonym w moduł geolokalizacji zapisywać informacje o położeniu nie tylko na nagraniach wideo, ale także na zdjęciach. W obu przypadkach dane są widoczne w rogu ekranu.

A to już wiesz?  Raport EY: Coraz większy optymizm wśród europejskich firm motoryzacyjnych

Wszystkie aktualizacje do urządzeń Mio, w tym wideorejstratorów MiVue można znaleźć na stronie serwisowej producenta, pod adresem https://service.mio.com.


dostarczył infoWire.pl

Źródło MiTAC Europe. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy