motoryzacja Wiadomości Branżowe

Milion odwiedzin w ?Krainie Kuriera? DPD Polska

Współpraca DPD Polska z portalem Ciufcia.pl przy tworzeniu edukacyjnej platformy gier – „Kraina Kuriera” dynamicznie się rozwija. Projekt istnieje dopiero rok, a już ma na swoim koncie blisko milion odwiedzin. Co więcej, w

Współpraca DPD Polska z portalem Ciufcia.pl przy tworzeniu edukacyjnej platformy gier – „Kraina Kuriera” dynamicznie się rozwija. Projekt istnieje dopiero rok, a już ma na swoim koncie blisko milion odwiedzin. Co więcej, w gry dostępne na platformie użytkownicy zagrali ponad 5 milionów razy. W związku ze stale rosnącym zainteresowaniem projektem, DPD Polska przygotowało dla najmłodszych internautów kolejne niespodzianki. Do 29 marca potrwa konkurs, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody.

Wspólny projekt DPD Polska i portalu Ciufcia.pl – „Kraina Kuriera” działa od marca 2011. Ciufcia.pl to największy serwis internetowy w Polsce przeznaczony dla dzieci w wieku 2-6 lat. Najmłodsi użytkownicy korzystający z platformy mają możliwość dowiedzieć się na czym polega praca kuriera. W „Krainie Kuriera” dzieci mogą między innymi pakować zabawki do kartonów, układać je w samochodzie dostawczym a następnie zawieźć do sortowni, by finalnie znaleźć dom adresata i wręczyć mu odpowiednią przesyłkę.

Cieszymy się, że mogliśmy nawiązać trwałą i owocną współpracę z portalem Ciufcia.pl – mówi Aneta Gasparska, Rzecznik Prasowy/ Kierownik Marketingu DPD Polska. Jesteśmy dumni z tego, że „Kraina Kuriera” spotkała się z tak dużym zainteresowaniem najmłodszych internautów.

Pod adresem http://ciufcia.pl/konkursy/kurierskie-malowanie można znaleźć konkurs „kurierskie malowanie”, w którym  ozdabiając samochód DPD Polska – można wygrać atrakcyjne nagrody ufundowane przez DPD. Do tej pory zgłoszono już ponad 1000 rysunków. Autorzy najciekawszych pomysłów mogą wygrać między innymi konsolę, rower lub iPoda.

Współpraca z DPD Polska przy tworzeniu „Krainy Kuriera” to dla nas źródło ogromnej satysfakcji. Cieszymy się, że zyskaliśmy partnera, który dostarcza nam wiedzę, którą możemy przełożyć na atrakcyjną wizualnie platformę edukacyjną – powiedział Rafał Han, pomysłodawca serwisu Ciufcia.pl. – Nasz portal wiele zyskał dzięki wsparciu DPD Polska. „Kraina Kuriera” to nie tylko zabawa, ale też ważna lekcja o tym, na czym polega praca kuriera  – dodaje.

Od zawsze staramy się angażować w inicjatywy, które mają wartość edukacyjną – mówi Aneta Gasparska. Współpraca z portalem Ciufcia.pl jest kontynuacją działań, które prowadzimy od lat,  pośród których warto wymienić organizację skierowanej do uczniów szkół średnich Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, czy udział naszej firmy w powstaniu pierwszego na rynku słownika logistycznego polsko – angielskiego, angielsko – polskiego.

„Krainę Kuriera” DPD Polska można znaleźć pod adresem: http://ciufcia.pl/gry-przygody/kraina-kuriera

O DPD Polska

DPD POLSKA [www.dpd.com.pl] znajduje się w czołówce firm branży kurierskiej z ustabilizowaną pozycją na rynku polskim. Od ponad 20 lat z powodzeniem świadczy usługi miejskie, krajowe i międzynarodowe. Firma specjalizuje się w obsłudze najbardziej wymagających klientów, dostarczając szyte na miarę rozwiązania w zakresie przesyłek kurierskich i  logistyki . DPD POLSKA działa w tych obszarach, gdzie klient szuka wartości dodanej oraz nietypowego serwisu.
Od 2004 roku DPD Polska należy do Grupy GeoPost, której właścicielem jest LaPoste – Poczta Francuska. Dla podkreślenia przynależności do międzynarodowej grupy w 2007 roku przeprowadzono proces re-brandingu i odtąd firma działa pod nową marką, jako DPD Polska. DPD Polska Sp. z o.o. to  jedna z największych firm kurierskich w Polsce. Posiada ponad 50 oddziałów, które są zlokalizowane na terenie całego kraju. Zatrudnia i współpracuje z ponad 5000 osób, którym zapewnia stabilne warunki zatrudnienia i szerokie możliwości doskonalenia kompetencji.

O DPD

Wysyłając 2,5 miliona paczek dziennie w obrębie sieci międzynarodowej, DPD jest jedną z wiodących firm kurierskich w Europie. Firma dysponuje najbardziej efektywną siecią drogową w Europie i doręcza przesyłki do 230 krajów na świecie. Klienci mogą wybrać usługi z szerokiej gamy produktów krajowych i międzynarodowych świadczonych zarówno dla firm jak i odbiorców indywidualnych. 24 000 zatrudnionych osób i 18 000 pojazdów działa w ponad 800 lokalizacjach. Francuska Grupa GeoPost, będąca własnością La Poste, jest właścicielem 83,32% udziałów DPD. Z łącznym obrotem 3.440 w roku 2010 GeoPost jest obecnie drugim co do wielkości dostawcą usług kurierskich w Europie.

O GeoPost

GeoPost, główny gracz na rynku przesyłek ekspresowych w Europie, czego dowodem jest pierwszorzędna sieć dróg firmy DPD, zrzesza firmy działające w ramach LaPoste. GeoPost obsługuje ponad 230 krajów działając na rzecz ponad 300 000 klientów na świecie. Dziś grupa GeoPost zajmuje 1. miejsce we Francji i 2. miejsce w rankingu europejskim na rynku expressowych przesyłek kurierskich, osiągając w 2009 roku obrót roczny w wysokości 3,093 miliarda Euro.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy