motoryzacja Wiadomości Branżowe

Łukasz Kurowski w sezonie 2013 w barwach Castrol

Teaser

Łukasz Kurowski ? dziesięciokrotny mistrz Polski w klasach Motocross, Cross Country i rajdach Enduro w sezonie 2013 będzie wspierany przez Castrol.

Pochodzący z Warszawy zawodnik ma na koncie także sukcesy za granicą ? był dwukrotnym wicemistrzem Europy w klasie Junior E2/E3. Motto Łukasza to ?robić to, co robię, mieć przy tym dużo zabawy oraz… dużo zdrowia do tego wszystkiego?. Jego ulubione tory to obiekty we Wschowie, Strykowie i Lidzbarku Warmińskim. Wzorem dla Łukasza jest Antonio Cairoli, sześciokrotny mistrz świata w motocrossie.

W sezonie 2013, podobnie jak w minionych latach, Kurowski będzie startował motocyklem Yamaha YZ450F, a rolę motocykla treningowego będzie pełnić Yamaha YZ250F. W obu motocyklach Łukasz będzie używać olejów Castrol Power 1 Racing 4T 10W-50 i Power 1 4T 10W-40. Również płyn hamulcowy w motocyklach Łukasza jest produkcji Castrol. Z półek Castrol pochodzą także środki do pielęgnacji motocykli, takie jak Greentec Bike Cleaner, aerozol DWF i Silicon Spray.

? Bardzo się cieszymy ze współpracy z Łukaszem, to najlepszy dowód na to, że produkty motocyklowe Castrol sprawdzają się w każdych warunkach. W tym sporcie zawodnik musi mieć pełne zaufanie do swojego motocykla ? powiedziała Kamila Spyrka-Łękowska, odpowiedzialna za marketing produktów motocyklowych firmy Castrol.

W sezonie 2013 Łukasz ma już na koncie pierwsze sukcesy. W połowie lutego startował w zawodach Cross Country Morocco Championship, które wygrał jadąc pożyczonym motocyklem. ? Traktowałem start w Maroko jako trening przed sezonem. W pierwszym wyścigu dojechałem na drugim miejscu, w drugim biegu prowadziłem od startu do mety. W takich warunkach, jakie były na trasie w Maroku ? piach, sporo drzew, wąsko ? najlepiej jedzie się na pozycji lidera, ponieważ unika się wówczas kurzu, a widoczność jest znacznie lepsza. Rywalizowałem m.in. z mistrzem świata w rajdach Enduro, zawodnikiem fabrycznego zespołu, a mimo to udało mi się go pokonać ? podsumowuje zawody Łukasz Kurowski.

 

< 235533" >

Źródło BP Europa SE, Oddział w Polsce. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #LIFESTYLE   #Motoryzacja