LIFESTYLE motoryzacja

LEGO® TECHNIC™ dodaje gazu z zestawem Dom's Dogde Charger

Dzisiaj Grupa LEGO wraz z Universal Brand Development przedstawiła pierwszy zestaw inspirowany globalnym hitem kinowym ,,Szybcy i Wściekli'' - niesamowite LEGO® Technic™ Dom’s Dodge

Data publikacji: 2020-03-31
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: LEGO® TECHNIC™ dodaje gazu z zestawem Dom's Dogde Charger
Kategoria: LIFESTYLE, Motoryzacja

Dzisiaj Grupa LEGO wraz z Universal Brand Development przedstawiła pierwszy zestaw inspirowany globalnym hitem kinowym ,,Szybcy i Wściekli'' – niesamowite LEGO® Technic™ Dom’s Dodge Charger.

LEGO® TECHNIC™ dodaje gazu z zestawem Dom's Dogde Charger LIFESTYLE, Motoryzacja - Dzisiaj Grupa LEGO wraz z Universal Brand Development przedstawiła pierwszy zestaw inspirowany globalnym hitem kinowym ,,Szybcy i Wściekli'' - niesamowite LEGO® Technic™ Dom’s Dodge Charger.

Wielbicieli muscle cars oraz filmów Szybcy i Wściekli czeka prawdziwy dreszcz emocji. Dzisiaj Grupa LEGO wraz z Universal Brand Development przedstawiła pierwszy zestaw LEGO inspirowany globalnym hitem kinowym – niesamowite LEGO® Technic™ Dom’s Dodge Charger. 1077-częściowa replika legendarnego Dodge’a Chargera R/T z 1970 roku, prowadzonego przez nieustraszonego ulicznego wyścigowca Dominica Torreto, zapewni konstruktorom ekscytujące wyzwania w oczekiwaniu na najnowszą część sagi Szybkich i Wściekłych. Światowa premiera dziewiątej części zaplanowana jest na kwiecień 2021 roku. 

Zabawa nie kończy jednak po opadnięciu flagi wyścigowej. Po zbudowaniu auta fani mogą wypróbować niesamowite kaskaderskie ewolucje Doma i odtworzyć odważne pościgi. A kiedy ulice opustoszeją, można dumnie prezentować samochód stojący na dwóch tylnich kołach. 

Wierna replika ulubionego samochodu Doma jest wyposażona w te same detale, które posiada auto filmowe. Tak jak w pełnowymiarowej wersji, maska LEGO® Technic™ Dodge’a Chargera Doma otwiera się, odsłaniając legendarny silnik V8. Fani poczują się jakby byli w garażu, w którym Dom dopieszcza swój najnowszy projekt. Będzie można zainstalować ruchome tłoki, zawieszenie z podwójnymi wahaczami, kierownicę, która pozwoli pochwalić się możliwościami samochodu i umieścić butle nitro w bagażniku. Na wypadek, gdyby zrobiło się za gorąco, w kokpicie będzie również gaśnica. 

Zainspirowany pełnymi wartkiej akcji scenami z sagi Szybkich i Wściekłych, model LEGO® Technic™ Dodge Charger Doma odtworzony jest w skali 1:13. Zaprojektowany został dla konstruktorów w wieku powyżej 10 lat. Zestaw jest dostępny w przedsprzedaży od 30 marca na stronie LEGO.com, a na całym świecie w sprzedaży będzie od 27 kwietnia 2020. 

Samuel Tacchi, projektant modelu, powiedział: Dynamiczna akcja serii Szybkich i Wściekłych zawładnęła sercami i umysłami maniaków motoryzacji na całym świecie. Chcemy inspirować ludzi w każdym wieku do eksplorowania pokładów swojej kreatywności poprzez budowanie tego, co jest związane z ich pasją. Wiemy też, że fani zestawów LEGO® Technic™ i hitowej serii filmów uwielbiają fajne samochody i zabawę z odrobiną adrenaliny. Pracowaliśmy z zespołem Universal połączeni wspólną pasją. Udało nam się przenieść filmowego Dodge’a Charger’a Doma w najdrobniejszych szczegółach prosto do prawdziwego świata i inspirować tym fanów Szybkich i Wściekłych oraz miłośników LEGO® Technic™ na całym świecie.

 

Informacje o firmie LEGO 

Grupa LEGO to prywatna, rodzinna firma z centralą w Billund w Danii oraz siedzibami głównymi w Enfield w USA, Londynie w Wielkiej Brytanii, Szanghaju w Chinach oraz w Singapurze. Została założona w 1932 roku przez Ole Kirka Kristiansena, a dzięki kultowemu klockowi LEGO® jest jednym z czołowych światowych producentów zabawek dla dzieci. 

Kierując się dewizą firmy: „Tylko najlepsze jest wystarczająco dobre”, spółka promuje ideę wspierania dziecięcych zdolności oraz pragnie inspirować i rozwijać potencjał budowniczych przyszłości poprzez kreatywne zabawy i naukę. Z ofertą sprzedawanych na całym świecie produktów LEGO można zapoznać się na stronie internetowej www.LEGO.pl. Więcej aktualności z Grupy LEGO oraz informacje o naszych wynikach finansowych i zaangażowaniu w odpowiedzialność można znaleźć na stronie http://www.LEGO.pl/aboutus.

 

Nazwa LEGO i logo LEGO są znakami towarowymi Grupy LEGO. ©2020 The LEGO Group.

 

Biuro prasowe:

Joanna Kuźma

Senior Account Executive

tel. +48 502 093 511

e-mail: [email protected]  

 

Małgorzata Malesa

Junior Account Executive

tel. +48 502 555 811 

e-mail: [email protected]

 

Katarzyna Walewska – Napiórkowska 

Account Supervisor

tel. +48 502 555 821

e-mail: [email protected]

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
LEGO® TECHNIC™ dodaje gazu z zestawem Dom's Dogde Charger LIFESTYLE, Motoryzacja - Dzisiaj Grupa LEGO wraz z Universal Brand Development przedstawiła pierwszy zestaw inspirowany globalnym hitem kinowym ,,Szybcy i Wściekli'' - niesamowite LEGO® Technic™ Dom’s Dodge Charger.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Motoryzacja

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy