Wiadomości Branżowe

Hyundai i20 WRC w specyfikacji 2014 rusza na drogi szutrowe

W lipcu Hyundai Motorsport rozpoczął testy i20 WRC na szutrzeZa kierownicą samochodu zasiedli Juho Hänninen, Bryan Bouffier i Chris AtkinsonTesty są elementem przygotowań i20 WRC do startu w rajdachHyundai Motorsport przeprowadził w lipcu pierwsze szutrowe testy samochodu i20 WRC w specyfikacji na sezon 2014.Za

Teaser

  • W lipcu Hyundai Motorsport rozpoczął testy i20 WRC na szutrze
  • Za kierownicą samochodu zasiedli Juho Hänninen, Bryan Bouffier i Chris Atkinson
  • Testy są elementem przygotowań i20 WRC do startu w rajdach

Hyundai Motorsport przeprowadził w lipcu pierwsze szutrowe testy samochodu i20 WRC w specyfikacji na sezon 2014.

Za kierownicą i20 WRC zasiedli kolejno wszyscy trzej pozyskani niedawno kierowcy testowi ? Juho Hänninen, Bryan Bouffier i Chris Atkinson, a zespół oceniał sprawność nowych komponentów w wyjątkowych warunkach, na drogach szutrowych.

?Mamy za sobą miesiąc ważnych testów, dzięki czemu dowiedzieliśmy się wiele o potencjale nowego Hyundaia i20 WRC w zróżnicowanych warunkach terenowych. Jak przy każdych pierwszych testach, pojawiły się elementy wymagające poprawy i dopracowania, ale taki jest przecież cel testów, a my spożytkowaliśmy ten czas na analizy i zrozumienie problemów. Podpisaliśmy kontrakty z trzema kompetentnymi kierowcami ? Juho, Bryanem i Chrisem, a wyniki ostatniego miesiąca testów są według mnie pozytywne.? ? skomentował Michel Nandan, szef zespołu Hyundai Motorsport.

Zespół przeprowadził w lipcu dwa oddzielne testy, podczas których poddał sprawdzianowi prędkości najnowszy model i20 WRC, mając na celu przetestowanie najważniejszych elementów w warunkach odpowiadających Rajdowym Mistrzostwom Świata.

?Dwie sesje testowe, które zaliczyliśmy w zeszłym miesiącu, odbyły się w na południu Francji ? w Chateau Lastours i Mazamet, w miejscach, które zapewniły nam zróżnicowane warunki? ? powiedział Nandan. ?Inżynierowie i projektanci Hyundai Motorsport w Alzenau stale pracują nad udoskonalaniem i20 WRC, a dzięki ostatnim testom mieliśmy możliwość oceny najważniejszych części samochodu, takich jak skrzynia biegów czy zawieszenie?.

Czas ten pozwolił także na większą integrację, indywidualne dopracowanie zakresu działań i ustalenie składu zespołu na kolejne testy.

?Musieliśmy wykonać dużo pracy w krótkim czasie, ale czuję, że jesteśmy zintegrowanym, dobrze współpracującym zespołem. Rozpoczynając testy na szutrze, zrobiliśmy kolejny ważny krok naprzód, ale w najbliższych miesiącach czeka nas jeszcze więcej pracy, zanim ruszymy do Monte Carlo. Zrealizowaliśmy wszystkie cele, a ja jestem dumny z wysiłku i wspólnego zaangażowania nas wszystkich. Z optymizmem oczekujemy kolejnego etapu prac rozwojowych? ? dodał Nandan.

A to już wiesz?  Honda Civic kobiecym samochodem roku 2012

 

Źródło Hyundai Motor Poland. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy