Wiadomości Branżowe

Gdzie kupisz najtańsze ubezpieczenie OC w 2015 roku? Raport mfind

Gdzie kupisz najtańsze ubezpieczenie OC w 2015 roku? Raport mfind
W najnowszym raporcie zespół porównywarki mfind sprawdził ceny OC w polskich miastach u poszczególnych ubezpieczycieli. Okazuje się, że nie porównując ofert, możesz przepłacić za ubezpieczenie samochodu nawet 517 zł! A może być jeszcze gorzej - w drugiej połowie 2015 r. ceny OC mogą wzrosnąć nawet o 50 procent!Ubezpieczenie OC najdroższe w WarszawieZ raportu mfind wynika, że za ubezpieczenie OC najwięcej płacą kierowcy w Warszawie (średnio 676 zł), Wrocławiu (675 zł) i Gdańsku (665 zł), gdzie na wysokość składki wpływa duża liczba samochodów, a co za tym idzie - również wypadków. Dużo płaci się również w Łodzi, Poznaniu i Szczecinie. Na największą oszczędność mogą z kolei liczyć mieszkańcy Rzeszowa (467 zł) i Kielc (487 zł). Średnia cena OC dla całej Polski wyniosła 572 zł.Również w stolicy można najwięcej przepłacić za

W najnowszym raporcie zespół porównywarki mfind sprawdził ceny OC w polskich miastach u poszczególnych ubezpieczycieli. Okazuje się, że nie porównując ofert, możesz przepłacić za ubezpieczenie samochodu nawet 517 zł! A może być jeszcze gorzej – w drugiej połowie 2015 r. ceny OC mogą wzrosnąć nawet o 50 procent!

Ubezpieczenie OC najdroższe w Warszawie

Z raportu mfind wynika, że za ubezpieczenie OC najwięcej płacą kierowcy w Warszawie (średnio 676 zł), Wrocławiu (675 zł) i Gdańsku (665 zł), gdzie na wysokość składki wpływa duża liczba samochodów, a co za tym idzie – również wypadków. Dużo płaci się również w Łodzi, Poznaniu i Szczecinie. Na największą oszczędność mogą z kolei liczyć mieszkańcy Rzeszowa (467 zł) i Kielc (487 zł). Średnia cena OC dla całej Polski wyniosła 572 zł.

Również w stolicy można najwięcej przepłacić za polisę. Przykładowy, 35-letni kierowca, który nie porówna ofert i pechowo trafi do najdroższego ubezpieczyciela, może przepłacić nawet 517 zł! Taka jest różnica między najtańszym i najdroższym OC w Warszawie dla dokładnie tego samego właściciela i samochodu.

Najtańsi i najdrożsi ubezpieczyciele

W zestawieniu cen OC w 2015 roku zdecydowanie najlepiej wypadła Benefia, która jest najtańsza w aż 11 miastach. Po trzy miejscowości “zdobyły” Liberty Ubezpieczenia oraz AXA Direct. Z kolei Proama znalazła się tuż za plecami Benefii, jeśli chodzi o najniższą średnią cenę OC w całej Polsce.

Nad swoją ofertą popracować muszą z kolei Compensa, InterRisk oraz TUW TUZ, które zajęły trzy ostatnie miejsca pod względem średniej ceny OC. Różnica między najtańszym (Benefia) i najdroższym (TUW TUZ) ubezpieczycielem, wynosi aż 315 zł.

– W naszym najnowszym raporcie udowodniliśmy, że porównywanie ofert ubezpieczenia OC się opłaca. Klient przywiązany do jednego towarzystwa, może stracić nawet pół tysiąca złotych! Na dodatek po ostatnich zmianach wprowadzonych przez KNF, w drugiej połowie 2015 r. ubezpieczenie OC może podrożeć nawet o 50 procent. Dlatego chcemy zachęcać kierowców do świadomych, a co za tym idzie, najkorzystniejszych zakupów – podkreśla twórca porównywarki ubezpieczeń mfind Bartłomiej Roszkowski.

A to już wiesz?  Dzięki oponom Goodyeara nowy model Land Rovera będzie bardziej ekologiczny

Pełny raport wraz z infografikami oraz cenami OC u poszczególnych ubezpieczycieli we wszystkich miastach wojewódzkich Polski, można znaleźć w serwisie Akademia mfind. Infografiki można również pobrać z dysku Google TUTAJ.


Metodologia badania

Badanie cen OC przeprowadziła multiagencja AB Port w dniach 5-7 stycznia 2015 r. na przykładzie 35-letniego, żonatego mężczyzny z jednym dzieckiem, posiadającego prawo jazdy od 16 lat, z pełnymi zniżkami i samochodem: Volkswagen Golf V z 2005 roku, hatchback, przebieg 200 tys. km, silnik diesla 1,9 l.

Na potrzeby badania przeanalizowano oferty 22 towarzystw ubezpieczeniowych w 18 miastach wojewódzkich.

 

 


dostarczył infoWire.pl

Źródło mfind. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy