motoryzacja Wiadomości Branżowe

Fulda EcoControl HP – nowość na sezon letni 2012

Warszawa, 14 marca 2012 r. – Fulda, jedna z wiodących niemieckich marek oponiarskich, wprowadza oponę letnią z segmentu High Performance, czyli do samochodów o wysokich osiągach. Fulda EcoControl HP jest odpowiedzią na bardzo

Warszawa, 14 marca 2012 r. – Fulda, jedna z wiodących niemieckich marek oponiarskich, wprowadza oponę letnią z segmentu High Performance, czyli do samochodów o wysokich osiągach. Fulda EcoControl HP jest odpowiedzią na bardzo dynamiczny rozwój tego segmentu rynku.

EcoControl została zaprojektowana z myślą o kierowcach lubiących dynamiczną i bezpieczną jazdę. Dzięki zaawansowanym technologiom (system AquaFlow, bieżnik EcoTread, nowoczesna mieszanka gumowa na bazie krzemionki) opona może pochwalić się krótką drogą hamowania zarówno na mokrej, jak i na suchej nawierzchni. Zastosowane w oponie technologie przyczyniają się również do uzyskiwania mniejszych oporów toczenia, a tym samym do redukcji zużycia paliwa.

Oponę Fulda EcoControl HP poddał szczegółowym testom niezależny Instytut Badawczy TÜV SÜD Automotive , uzyskując bardzo dobre rezultaty („dobrze zrównoważona opona wysokich osiągów”). Opona ta spełnia wysokie wymagania, o czym świadczą wyniki testów: dobre rezultaty z zakresu hamowania na suchej i mokrej nawierzchni, jak i doskonałe parametry w obszarze oporów toczenia.

Bardzo dobre osiągi

Fulda EcoControl HP to połączenie ekonomiki z bardzo dobrą kontrolą nad pojazdem podczas jazdy. Nowoczesna konstrukcja opony zapewnia większą powierzchnię kontaktu opony z podłożem w czasie hamowania (bloki bieżnika ‘rozpłaszczają’ się), co przekłada się na skrócenie drogi hamowania na suchej nawierzchni nawet o 5% . Mieszanka gumowa bieżnika na bazie krzemionki zapewnia bardzo dobre parametry trakcyjne, a zwiększona liczba krawędzi wraz z systemem kanalików AquaFlow gwarantują skuteczne odprowadzanie wody spod czoła opony. Droga hamowania na mokrej nawierzchni została skrócona o 9% .

Wzmocniona konstrukcja opony Fulda EcoControl HP umożliwia prowadzenie samochodu przy wysokich prędkościach. Bieżnik EcoTread w połączeniu z nowoczesną mieszanką gumową przyczyniają się do redukcji oporów toczenia o 9%  , a tym samym do zmniejszenia zużycia paliwa.

„Wprowadzenie nowej opony Fulda EcoControl HP to kolejny dowód na to, że dotrzymujemy obietnic i oferujemy wysokiej jakości, solidne oraz niezawodne opony w przystępnych cenach. Nowa opona letnia Fulda została opracowana z uwzględnieniem ciągle zmieniających się warunków pogodowych na drodze, w tym coraz częściej zdarzających się opadów deszczu w okresie letnim w Europie. Uważamy jednocześnie, że efektywna kosztowo opona nie musi oznaczać kompromisów w sferze jakości. EcoControl HP to osiągnięcie niemieckich inżynierów zapewniające kierowcom poczucie pewności podczas jazdy” – powiedział Radosław Bółkowski, Dyrektor Dywizji Opon Osobowych Grupy Goodyear dla Polski, Ukrainy i Mołdawii.
 
Fulda jest jednym z wiodących niemieckich producentów opon typu high performance. Wytwarza opony do samochodów osobowych, z napędem 4×4, ciężarowych, pojazdów użytkowych oraz maszyn i urządzeń rolniczych. Założona w 1900 r. Fulda jest marką należącą do Grupy Goodyear.

Więcej o firmie i jej produktach można znaleźć na stronach: www.fulda.com oraz www.fulda.com.pl.
Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 54 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Dwa ośrodki innowacji – w Akron w stanie Ohio i Colmar-Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie technologii i parametrów. Goodyear zatrudnia około 73 000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy