Wiadomości Branżowe

Dwa lata i 20 załóg Castrol EDGE Trophy

Zakończył się drugi i zarazem ostatni sezon Castrol EDGE Trophy. Po raz kolejny okazało się, że organizowany przez G4 Garage puchar marki Castrol jest jednym z najciekawszych w polskich rajdach. Wyróżniał go m.in. bardzo wysoki poziom organizacyjny oraz oprawa medialna. Dał możliwość pokazania talentu i umiejętności wielu młodym kierowcom. W sezonie 2013 zawodnicy w rajdowych Fiestach,

Teaser

Zakończył się drugi i zarazem ostatni sezon Castrol EDGE Trophy. Po raz kolejny okazało się, że organizowany przez G4 Garage puchar marki Castrol jest jednym z najciekawszych w polskich rajdach. Wyróżniał go m.in. bardzo wysoki poziom organizacyjny oraz oprawa medialna. Dał możliwość pokazania talentu i umiejętności wielu młodym kierowcom.

W sezonie 2013 zawodnicy w rajdowych Fiestach, przygotowanych przez klub sportowy G4 pojawili się na sześciu z siedmiu rajdów, zaliczanych do klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski ? Rajdzie Świdnickim, Wisły, Karkonoskim, Rzeszowskim, Polskim i Dolnośląskim.

Kuźnia młodych talentów

Marcin Scheffler z Szymonem Marciniakiem zaczęli sezon od zwycięstwa i ? jak się później okazało ? nie oddali prowadzenia do końca. Pozostałe miejsca na podium CET zajęli Rafał Janczak z Michałem Grudzińskim i Dariusz Poloński z Grzegorzem Doboszem. Czwarte miejsce zajęła załoga Hubert Ptaszek i Kamil Kozdroń, ale młodzi zawodnicy nie zamierzali kończyć na tym sezonu. Wystartowali w Rajdzie Wielkiej Brytanii w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. I to z sukcesem ? w debiucie w zawodach tej rangi zajęli trzecie miejsce w klasie 6.

Dorota Staszewska-Kumiszcze odpowiedzialna za sponsoring marki Castrol: “Dziękuję firmie G4 Garage za perfekcyjną organizuje Pucharu przez ostatnie dwa lata. Castrol EDGE Trophy z pewnością pokazał, że w naszym kraju potrzebne są tego typu przedsięwzięcia, stwarzające młodym kierowcom szansę na profesjonalny start w rajdach.?

Mariusz Woźniczko z firmy G4 Garage, organizator Pucharu: ?Udało nam się zrobić coś nowego i nowoczesnego, na wzór rund rozgrywanych w ramach rajdowych mistrzostw świata. Dziękuję marce Castrol za zaufanie jakim nas obdarzono. Wierzę, że to dopiero początek naszej współpracy i że w kolejnych latach będziemy mogli tworzyć więcej podobnych przedsięwzięć?.

CET 2013 w liczbach

Przez cały sezon 2013 ekipa Castrol EDGE Trophy zużyła 300 opon Michelin, 250 godzin zajęło rozkładanie i składanie efektownej strefy serwisowej CET, zawodnicy, mechanicy i zaproszeni goście zjedli łącznie 5000 posiłków. Samochody obsługujące Castrol EDGE Trophy przejechały w ciągu sezonu 30 tys. km, zużywając 5000 litrów paliwa. Ekipa obsługująca miasteczko Castrol EDGE Trophy sporo się nachodziła ? przez cały sezon 2013 ok. 90 kilometrów!

Źródło BP Europa SE, Oddział w Polsce. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy