motoryzacja Wiadomości Branżowe

Dunlop rozszerza linię opon MultiTread do pojazdów ciężarowych

Zwiększony asortyment bieżnikowanych na gorąco opon do transportu międzynarodowego, regionalnego oraz miejskiego, dostępny na wszystkie osie ciągnika oraz naczepy

Warszawa, 1 lutego 2012 r. – Dunlop rozszerza asortyment bieżnikowanych na gorąco opon MultiTread do pojazdów komercyjnych. Nowe produkty będą dostępne w sześciu najpopularniejszych rozmiarach do przewozów długodystansowych, regionalnych, jak również do pojazdów miejskich. Linia opon MultiTread pozwala operatorom flot na obniżenie kosztów eksploatacji opon, przy jednoczesnym zachowaniu ich jakości porównywalnej do nowych opon.

Nowy asortyment linii opon MultiTread do przewozów długodystansowych i regionalnych obejmuje opony MT SP344, które można montować na wszystkich osiach ciągnika i naczepy. Będą one dostępne w bieżącym roku w rozmiarze 315/80R22.5.

Do przewozów długodystansowych i regionalnych przeznaczone są też opony na oś napędową MT SP444, teraz uzupełnione o dwa nowe rozmiary w coraz bardziej popularnej serii 60: rozmiar 315/60R22.5 oraz 295/60R22.5. Asortyment uzupełnia model MT SP244 w rozmiarze 385/65R22.5, wprowadzany na rynek wkrótce po oponie do naczep Dunlop SP244. Goodyear Dunlop przewiduje, że model ten również będzie cieszyć się dużą popularnością wśród operatorów.

Do pojazdów miejskich, takich, jak: autobusy, śmieciarki i zamiatarki, wprowadzane są opony MT SP372 City w rozmiarze 275/70R22.5 do montażu na wszystkie osie oraz opony na oś napędową MT SP472 City w rozmiarze 275/70R22.5. Są to najpopularniejsze rozmiary w tym sektorze rynku.

W procesie bieżnikowania opon z technologia Dunlop MultiTread wykorzystywane są te same karkasy, mieszanki bieżnika tej samej generacji i te same jego rzeźby, co przy produkcji nowych opon. Właściwości opon bieżnikowanych Dunlop są takie same, jak w przypadku opony nowej: długa żywotność, bardzo dobre parametry trakcyjne i doskonała przyczepność na mokrej nawierzchni, dzięki czemu gwarantują precyzję kierowania i duży komfort jazdy.

Opony bieżnikowane Goodyear Dunlop
Goodyear Dunlop konsekwentnie poszerza ofertę opon bieżnikowanych, obejmujących modele Next Tread, Goodyear TreadMax i Dunlop MultiTread, które pokrywają wszelkie zastosowania komercyjne. W kwietniu 2011 r. firma uruchomiła nowy zakład bieżnikowania na gorąco w Wittlich w Niemczech. Fabryka nie tylko zwiększa moce produkcyjne opon bieżnikowanych, lecz także wyróżnia się strategiczną lokalizacją – będzie obsługiwał rynek niemiecki i kraje sąsiednie, Skandynawię oraz Europę Środkową i Wschodnią. Opony Goodyear Dunlop bieżnikowane na gorąco są również wytwarzane w Riom we Francji i Wolverhampton w Wielkiej Brytanii, zgodnie z tymi samymi standardami produkcyjnymi, co nowe opony Goodyear Dunlop.

W procesie bieżnikowania na gorąco opon Goodyear Dunlop, każdy karkas zostaje dokładnie przebadany w celu sprawdzenia, czy nadaje się do ponownego wykorzystania. Po kontroli nakładane są na nią nowe ściany boczne i bieżnik. Materiały stosowane w produktach MultiTread są takie same, jak wykorzystywanedo produkcji nowych opon. Tak odbudowane opony są umieszczane w prasach ciśnieniowych, gdzie na gorąco wykonywana jest ta sama rzeźba bieżnika, co w przypadku nowych opon. Po wulkanizacji i wystygnięciu wszystkie opony poddawane są tej samej surowej kontroli jakości, co nowe opony.

 Paleta rozmiarowa opon MultiTread
 Przewozy regionalne i długodystansowe
MT SP344 (wszystkie osie) 

 315/80R22.5

(dostępne w kolejnych miesiącach br.)

MT SP444 (oś napędowa)  315/80R22.5
315/70R22.5
295/80R22.5
315/60R22.5 – NOWOŚĆ
295/60R22.5 – NOWOŚĆ
245/70R19.5
265/70R19.5
285/70R19.5

 MT SP244  385/65R22.5 – NOWOŚĆ
Pojazdy miejskie 
 MT SP372 City (wszystkie osie)  275/70R22.5 – NOWOŚĆ
 MT SP472 City (oś napędowa)  275/70R22.5 – NOWOŚĆ

Oferta Goodyear Dunlop Europe obejmuje ponad 400 różnych typów opon do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów w ponad 55 rozmiarach. Wielu wiodących w świecie producentów pojazdów użytkowych montuje opony Goodyear jako wyposażenie oryginalne. Są wśród nich: DAF, Iveco, MAN, Mercedes-Benz, Renault Trucks, Scania i Volvo. Goodyear jest także dostawcą opon dla wszystkich największych producentów naczep. Dzięki ofercie Fleet First, w skład której wchodzą usługi TruckForce, ServiceLine 24h, pomoc drogowa, usługa Mobility, system internetowego zarządzania FleetOnlineSolutions oraz technologia Goodyear Retread, Goodyear może zaproponować najszerszy w branży zakres usług dedykowanych.

Więcej informacji o Dunlopie można znaleźć na stronie www.dunlop.eu.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma od momentu powstania w 1898 r., czyli od ponad 100 lat, wprowadza innowacyjne rozwiązania, które stają się standardami branży motoryzacyjnej. Goodyear wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 54 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Goodyear zatrudnia ponad 73 000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #LIFESTYLE   #Motoryzacja