Bepieczeństwo dzieci Podroże Produkty dla dzieci

ABC bezpiecznego podróżowania z małym dzieckiem

Podróżuj z głową Bezpieczeństwo dziecka w aucie jest sprawą najważniejszą, to oczywiste. Jak właściwie zadbać o komfort i zdrowie podróżującego malucha? O czym trzeba pamiętać?

Podróżuj z głową

Bezpieczeństwo dziecka w aucie jest sprawą najważniejszą, to oczywiste. Jak właściwie zadbać o komfort i zdrowie podróżującego malucha? O czym trzeba pamiętać? Bez czego ani rusz?

Siedzę bezpiecznie
Bezpieczna podróż dziecka autem? Jedynie w foteliku samochodowym. Tylko tak jesteśmy w stanie odpowiednio zadbać o malucha i stworzyć mu najlepsze warunki do podróżowania. Fotelik samochodowy uniemożliwia dziecku swobodne i samodzielne przemieszczanie się wewnątrz auta, redukuje też ewentualne konsekwencje gwałtownego hamowania, kolizji lub wypadku. Pamiętajmy jednak, że fotelik fotelikowi nierówny. I że dokonując zakupu tego jednego jedynego, warto wybrać ten najlepszy. Odpowiednie dopasowanie fotelika do wagi, wzrostu i wieku dziecka to podstawa. O jakości fotelika samochodowego świadczą także gwiazdki przyznane w crash testach, posiadane certyfikaty, miejsce w rankingach bezpieczeństwa.

Mam stabilną główkę

Są takie produkty, które nie tylko dbają o zdrowie najmłodszych, ale także poprawiają komfort podróżowania. O czym mowa? O specjalnych zagłówkach stabilizujących główkę dziecka w czasie jazdy samochodem (np. zagłówkach Kalamati ze sklepu www.babymama.pl). Bo chociaż często nie zdajemy sobie z tego sprawy, zagłówek pełni wiele ważnych funkcji: sprzyja utrzymaniu główki malucha we właściwej pozycji, odciąża mięśnie szyi poprzez właściwe dopasowanie się i do szyi malucha, i do fotelika samochodowego. Jest niezastąpiony- zwłaszcza w ciągu trzech pierwszych lat życia. Zagłówek Kalamati dobrze spełnia swoje funkcje zarówno u dzieci leżących, jak i siedzących. Został tak zaprojektowany, aby rosnąć razem z pociechą i wciąż dostosowywać się do jej potrzeb. Jest przydatny nie tylko w czasie podróży, ale także w domu, podczas zakupów czy spaceru. Zawsze wtedy, gdy główka malucha potrzebuje wsparcia.

ABC bezpiecznego podróżowania
Odpowiednio dobrany fotelik samochodowy oraz specjalny zagłówek stabilizujący główkę dziecka w czasie jazdy są niezbędne, to fakt. Ale do bezpiecznego i wygodnego podróżowania potrzeba czegoś więcej. Czego? Wyjątkowej dbałości o detale. Blokada bocznych, tylnych drzwi, rozsądne korzystanie z klimatyzacji, sięgnięcie po odpowiednią osłonkę na okno, pozbycie się przedmiotów, które leżą luzem np. na tylnej półce samochodu. To wszystko gwarantuje wygodę w czasie jazdy i istotnie zmniejsza ryzyko potencjalnych zagrożeń i niebezpieczeństw.

Zaglowek  babeczki mango Kalamati-2-001-2014-07-30 _ 21_20_34-80

Zaglowek babeczki roz Kalamati-1-002-2014-07-30 _ 21_20_34-80

Zaglowek babeczki roz Kalamati-2-003-2014-07-30 _ 21_20_34-80

Zaglowek t babeczki mango Kalamati-1-004-2014-07-30 _ 21_20_34-80

Zagłówek 0-3 lat babeczki Kalamati www.babymama.pl * – cena 55,00 pln
( kolor do wyboru mango lub róż)

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy